Glamping işi birçok yönden otel odasını andıran eşşiz bir dairenin konforunda konuklarınıza  doğayı deneyimleme şansı vermekle ilgilidir. Otel odasından tek farkı açık havada olmasıdır. Bir glamping tesisi açmayı mı planlıyorsunuz? Bir arazi parçasını glamping alanına dönüştürerek para kazanmak ister misiniz? Zaten bir kamp alanınız var ve onu geliştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Bu içerik ile birlikte vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için hangi glamping temellerine ihtiyacınız olacağını görebilirsiniz.

Tatilciler artık doğanın güzelliğinin tadını çıkarmak için, ancak otel konforunun iyi bir sentezinden oluşmuş rahat açık hava suitlerini seçme eğilimindedir. Yere düşüp kirlenmeden glamping tatili yapmak için daha yüksek bir ücret ödeyebileceğini söylemeye gerek yoktur. Bir glamping otel işletme sahibi olarak misafirlerinizin günlük rutinlerini unutturmak için onları şımartıp rahatlatan benzersiz bir alan yaratmak gerekiyor.

Yeni Rezervasyonlar Kazanın

Glamping otelinizin potansiyel tatilcilere güçlü bir mesaj vermesi ve size daha çok rezervasyon kazandırması için rahat, farklı ve detayları iyi düşünülmüş bir ortam yaratmalısınız. Ve son olarak vahşi doğada bir otel odasından bekleyebilecekleri tüm gerekli olanakları sağlamanız gerekiyor. Temel kamping alanı standartlarını sağladıktan sonra glamping işinizde kendinize parlak bir gelecek yaratmak için 3 şeye ihtiyacınız olacak:

  • Doğanın içinde bir glamping alanı,
  • Göz kamaştırıcı yeterli sayıda jeodezik kubbe ev,
  • Tesisinizde misafirlerinize sunacağınız konforlu özellikler.

İşte bu sebeplerle güzel bir glamping noktası oluşturmanıza yardımcı olacak olanaklara ek olarak olması gereken temel donanımları da ele alacağız:

Glamping Kontrol Listesi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi glamping oteliniz için gerekli araziyi sağladıktan sonra sahip olmanız gereken jeodezik çadırın (jeodezik dome) yeterli sayıda olmasıdır. Jeodezik dome yapının altyapısı ve oda içerisindeki eşyaların listesini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Eğer tesisinizde yemek için restoran bölümü oluşturmayacaksanız, her jeodezik suitte mini mutfak oluşturmalısınız. Ancak yine de her odada mini buzdolabı içki ve diğer içecekler için bardak bulunmalıdır. Restoran bölümü olacaksa her suitte mini mutfak bölümü olmayabilir. Jeodezik domelerda kalırken misafirleriniz konforu hissettirmelidir. Elbette yukarıdaki listede yer alan her şey olmayabilir. Ancak lüks kamp deneyimini yaşamaları için odalarında rahat hissetmeleri gerekiyor. Alacağınız olumlu geri bildirimler, tesisiniz hakkında yapılan iyi yorumlar zamanla sizi en gözde glamping tatil mekanına dönüştürecektir.

Size yardımcı olacak önerilerimizle glamping yapılarınıza biraz daha konfor katın ve rezervasyonlarınızın dolmasını izleyin. Jeodezik domelar ile ilgili merak ettiğiniz soruları yazının altındaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. İşletmenizi geliştirecek tüm fikirlerle ilgili bilgi almak ve glamping çadır fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TriDOMES jeodezik kubbe ev ile işletmenizde en göz alıcı jeodezik kubbe yapılara sahip olabilirsiniz.